Nakon liturgije, Badnjak je, u prisustvu sveštenika i vjernika, svečano dočekan ispred hrama.


Pravoslavni Banjalučani i ove godine s radošću u hramovima i domovima praznuju Badnji dan koji za njih ima poseban značaj.

Pred hramom Hrista Spasitelja badnjake su dočekali sveštenstvo i vjernici.

Nakon osvećenja, badnjak je u hram unio gradonačelnik Draško Stanivuković.

Badnjak ima naročit smisao, a simbolizuje ono drvo kojeg su naložili pastiri da bi zagrijali Vitelejemsku pećinu, u kojoj se rodio Gospod Isus Hristos.

BONUS VIDEO: