Najnoviji incident, koji slobodno se može nazvati činom sabotaže, dogodio se danas na području Rekavica. Naime, nepoznati počinilac namjerno se popeo na banderu, oborio osigurače i ostavio tamošnju pumpnu stanicu bez električne energije u periodu od 11:25 časova.

Intervencijom ekipa banjalučkog „Vodovoda“, kvar je saniran, a pumpe su ponovo pokrenute u 13 časova, čime je spriječena dugotrajnija kriza. O cijelom slučaju odmah je obaviještena i policija, koja je izašla na teren.

Majkić: Nećemo prezati od uključivanja policije

Uprava preduzeća najoštrije je osudila ovaj čin, upozoravajući da ovakvo ponašanje u kriznim trenucima može imati nesagledive posljedice po cijelu mrežu.

„Svako, pa i najmanje iskakanje iz režima sada kada sistem radi pod pritiskom, može dovesti do ozbiljnih posljedica. Stoga apelujemo na sve da se suzdrže od ovakvih aktivnosti, jer nećemo prezati od uključivanja policije“, izjavio je Radovan Majkić, direktor „Vodovoda“ Banjaluka.

Iz „Vodovoda“ apeluju na građane da prijave bilo kakve sumnjive aktivnosti u blizini vodovodne infrastrukture, kako bi se divljaštvo pojedinca zaustavilo, a elektro i vodovodni sistem sačuvao od namjernih havarija.

vodovod