"Ovo je sigurno najveći uspjeh u historiji bh fudbala i osjećam ogromnu radost i zadovoljstvo, jer nije bilo lako doći do ovoga u uslovima u kojima radimo, uz stalne napade i osporavanja. Plasman u eliminacionu fazu Svjetskog prvenstva rezultat je višegodišnjeg rada, jasne vizije i odlučnog stava tima ljudi koji su učestvovali u ovom procesu", kazao je Zeljković.

Zmajevi i zvanično u šesnaestini finala Mundijala

"Čestitam našim reprezentativcima i stručnom štabu, direktoru reprezentacije, potpredsjednicima Saveza, Izvršnom odboru, klubovima i svima koji su svojim radom dali doprinos ovom istorijskom uspjehu. Kao predsjednik Saveza, posebno sam ponosan što smo pokazali da se strpljivim radom, odgovornošću i vjerom u ono što radimo mogu ostvariti rezultati koji su godinama djelovali nedostižno", rekao je Zeljković, te dodao:

"Takođe sam ponosan na naše odluke, jer smo pokazali da u teškim trenucima znamo donijeti odluke koje su dobre za naš fudbal, i siguran sam da će tako biti i u budućnosti".

Ovo je potvrda da bh fudbal ima kvalitet, potencijal i budućnost, rekao je Zeljković.

"Nakon podizanja infrastrukture u domaćem fudbalu i istorijskih uspjeha klupskog fudbala kroz plasmane Zrinjskog i Borca u evropska grupna takmičenja, sada smo uspjeli ostvariti i ono najveće kada je riječ o reprezentaciji – drugi plasman na Svjetsko prvenstvo, a zatim i najveći istorijski rezultat prolaskom grupne faze. Danas je dan kada svi koji vole naš fudbal imaju razlog da budu ponosni", rekao je Zeljković.

(Avaz)