Stranka čiji je predsjednik Nedeljko Čubrilović, ostala je bez ijednog poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Siniša Mijatović, dosadašnji poslanik Demosa napustio je danas, 22. juna, ovu partiju i prešao u Socijalističku partiju Srpske (SPS).
Mijatović je rekao da je odluku o pristupanju SPS donio jer je u politici "koju vodi Goran Selak prepoznao vrijednosti koje su temelj svakog zdravog društva – porodicu, pravdu i ponos”.
Zanimljivo, SPS i Demos su, nakon što je Demos nedavno napustila Spomenka Stevnović, djelovali kao jedinstven poslanički klub u Narodnoj skupštini, jer ni SPS do ovog trenutka nije imao dovoljno poslanika za Klub, već su imali Poslaničku grupu koja je brojala tri poslanika.
Sada, SPS sam ima Klub poslanika, a time se pohvalio i Goran Selak, predsjednik SPS.
"Narodni poslanik Siniša Mijatović, iz Zvornika, pristupio je SPS. Ovim SPS formira samostalni poslanički Klub od četiri narodna poslanika. Sve više odgovornih ljudi prepoznaje SPS kao snagu koja štiti interese Republike Srpske", poručio je Selak.
Demos izgubio pet poslanika
Nije čudno da jedna stranka izgubi poslanika u NSRS, ali nije zabilježeno da je neko za tri i po godine izgubio parlamentarni status jer ih je napustilo svih pet poslanika.
Podsjetimo, u ovom sazivu, Demos je ostao bez Spomenke Stevanović, Milana Dakića, Suzane Gašić i Ace Stanišića, a svi su prešli u SNSD.
Takođe, u januaru 2026. godine stranku je napustio i Čedomir Stojanović, čime je stranka ostala bez jedinog poslanika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.
Komentari (0)