Ministar zdravstva u Vladi Federacije BiH Vjekoslav Mandić preminuo je u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici (SKB) Mostar.





Mandić je već dvadesetak dana bio hospitalizovan u ovoj zdravstvenoj instituciji, a nalazio se u teškom zdravstvenom stanju.

Bio je hronični srčani bolesnik, a ranije je imao i moždani udar od kojeg se nije u potpunosti oporavio.

Kako su mediji ranije pisali, velike probleme u liječenju sad predstavljalo je otkazivanje bubrega.