U litiji su uz sveštenstvo učestvovali pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, Oružanih snaga BiH, Teritorijalne vatrogasne jedinice Doboj, predstavnici političkih partija i građani.
Litija je prošla gradskim ulicama do Spomen-hrama Svetih apostola Petra i Pavla, gdje je služen parastos za sve stradale od Kosovskog boja do danas.
Prethodno je u Spomen-hramu rođenja Presvete Bogorodice služena liturgija.
Arhijerejski namjesnik dobojski Mirko Nikolić rekao je da je za crkvu značajno da Dan grada bude obilježen dostojanstveno i molitveno.
Predsjednik Skupštine grada Zoran Blagojević čestitao je Dobojlijama Dan grada, koji je u pisanom obliku prvi put spomenut u dubrovačkom pismu ugarskom kralju Žigmundu iz 1415. godine.
Blagojević je izrazio zadovoljstvo odzivom sugrađana večerašnjoj litiji i istakao da je na izabranim predstavnicima grada da se sa posebnim pijetetom odnose prema Vidovdanu, prenosi Srna.
Komentari (0)