"Čestitam Vidovdan, pogotovo mojim saborcima. Vidovdanski zavjet je nešto što je u našoj kulturi i tradiciji ostalo kao simbol da se dođe kad treba da se brani svoj narod. Mislim da je i Odbrambeno-otadžbinski rat upravo pod tim zavjetom vođen", rekao je Minić.
Istakao je i da se uvijek treba sjetiti da oni najbolji, najhrabriji nisu među nama i da je zato postoji obaveza da se ta žrtva poštuje i da se radi na tome da ne bude uzaludna.
"Srpski borac je uvijek bio pod pravom zastavom. Naša trobojka je bila na pravoj strani istorije u svakom mogućem ratu. Nikada nismo bili na strani nacizma, fašizma", rekao je Minić nakon što je u manastiru Miloševac kod Prijedora prisustvovao proslavi krsne slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka.
Ukazao je i da oficiri, podoficiri i vojnici Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka sada baštine tradiciju srpskog vojnika.
Naglasio je istorijski značaj ovog dana, ali isto tako i na obavezu onih koji su na vlasti da poštuju srpskog borca.
Komentari (0)