O tome koliko je njegova vjera u Boga jaka, Nikola Rokvić često je javno govorio, a sada je pjevač progovorio o utiscima iz Jerusalima.
- Dali smo šest meseci odmah po mom povratku i mnogo mi je značilo što sam bio na svetim mestima i što je on tada bio u mojim molitvama. Verujem da je to bilo veoma značajno za moju porodicu i sve ljude koji su bili sa mnom, pa i za one koji nisu sa nama jer je molitva ta koja nas spaja - rekao je on.