-Smatramo da odsustvo takvog dokumenta u našim odnosima jeste apsurd. Tim prije što su Rusija i Japan u potpunosti zainteresovani za normalizaciju naših odnosa. Tu mislim na naše zajedničke strateške interese za razvoj saradnje - izjavio je Putin na plenarnoj sjednici na Istočnom ekonomskom forumu - prenosi ruska agencija TAS S.

- Uvijek smo govorili da je potrebno poštovati rezultate sadržane u međunarodnim dokumentima, rezultate Drugog svjetskog rata. Nikada nismo odbili dijalog o mirovnom sporazumu - poručio je Putin.