Analizirajući dešavanja na utakmici 2. kola grupne faze između Belgije i Irana, Bogdanović se dotakao direktnog crvenog kartona koji je u 66. minuti dobio belgijski defanzivac Natan Ngoj. Komentarišući njegovu nespretnu reakciju i povlačenje Mehdija Taremija, Bogdanović je izjavio:
„Nisam rasista, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže duže od 60 minuta. Igrao sam sa njima. Ranije smo morali da štitimo naše igrače kako ne bi napravili grešku, takav je savremeni fudbal. Na nivou Svetskog prvenstva, ovo ne smije da se dešava."
Iako su mnoge stvari koje je ispričao "bez dlake na jeziku" istinite, mnogobrojni ljubitelji fudbala na društvenim mrežama ocijenili su ovu izjavu kao nepotrebnu generalizaciju.
Komentari (0)