Predsjednik Skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić tražio je od UKC-a da se izjasni o ovim navodima, a tvrdnje Stanivukovića demantovane su stvarnim stanjem.
Ilić poručuje da se protiv UKC-a vodi prljava kampanja i da pojedinci prigle svaku priliku da se oblati ova institucija, a da kada treba pomoći zaposlenima onda se tvrdi da grad Banjaluka nema dodirnih tačaka sa ovom institucijom.
- Ja sam kao predsjednik Skupštine grada tražio ispred UKC-a izjašnjenje o ovim fotografijama i dobio sam drugačije fotografije od onih koje je pokazivao Stanivuković - rekao je Ilić.
- Svjestan sam da se na tim uslovima može dodatno raditi, ali zaista bavljenje ovakvom vrstom politike je ispod svakog nivoa - poručio je Ilić i dodao da je ovakvo ponašanje gradonačelnika neprimjereno.