"Ombudsman za djecu Republike Srpske Gordana Rajić danas se sastala sa gradonačelnikom Grada Gradiška Zoranom Adžićem. Tokom sastanka razgovarano je o položaju djece i aktivnostima koje se na području Gradiška provode s ciljem unapređenja dječijih prava i kvaliteta života djece", saopšteno je iz Ombudsmena i dodano kako je Gradiška primjer odnosa prema djeci jer u njoj funkcioniše dječiji parlament i izgradnja novih predškolskih ustanova.

Ombudsmen

Nigdje ni riječi o diskirminaciji djece u privatnim predškolskim ustanovama, jer Gradiška jedina u regionu ne subvencioniše privatne vrtiće, zbog čega se neformalna grupa roditelja i obraćala ombudsmenu Gordani Rajić.

Takođe, Rajić je zaboravila podsjetiti gradonačelmnika Adžića na uredovne dane, koje su njih dvoje ukinuli još 2022. godine.

Uredovni dani ombudsmena su dani kada pravnici iz Institucije ombudsmena dolaze u određeni grad ili opštinu i primaju građane koji žele da podnesu žalbu zbog povrede svojih prava od strane organa vlasti. Tokom uredovnih dana građani mogu besplatno dobiti savjet, podnijeti predstavku ili dopuniti postojeći predmet.