"Nije bilo nikakve šanse da se požar tokom noći ugasi, to je katastrofa gore. Sva vozila koja imamo, pored onih koji su već na terenu, uputili smo na teren", rekli su iz Profesionalne vatrogasne brigade Mostar.
Dodali su da je na terenu sinoć bilo pet vozila koja su otišla sinoć u 19:25, i još se nisu vratili.
Iz Profesionalne vatrogasne brigade naveli su i kako zasad nije poznato hoće li danas ponovno biti angažovani air-tractori.
"Air tractori su juče djelovali, a šta će danas biti, još ne znamo", rekli su iz PVP-a za Bljesak.info.
Podsjetimo, požar je u ponedjeljak ujutro, 22. juna, izbio na deponiji Uborak, a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključili vojska i air-tractori. Vatra se s deponije proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom trenutku svi su evakuisani iz kruga deponije zbog opasnosti.
Grad Mostar proglasio je vanredno stanje i izdao upozorenje građanima zbog onečišćenog vazduha, posebno stanovnicima naselja koja se nalaze uz deponiju.
Komentari (0)