Uz bečki valcer, klasičnu muziku i prekrasnu izložbu fotografija stare fontane, koje su dostavili naši sugrađani večeras, 7. septembra sa početkom u 19.00 časova obilježen je povratak čuvene fontane u naš grad.

Druženju je prisustvovao veliki broj Banjalučana koji su sentimentalno bili vezani za ovu građevinu nekada lociranu u parku "Petar Kočić"

- Izuzetno mi je drago što je fontana ponovo u Banjaluci. Kao dječak sam se često igrao sa vršnjacima oko nje i dosta mojih uspomena je vezano za nju - rekao je za naš portal Banjalučanin Marko Dragaš.

Na otvaranju upriličena je izložba fotografija uz koju smo se zajedno prisjetili najljepših uspomena vezanih za baš ovu famoznu fontanu, a posebno dekorisan foto-kutak u parku „Mladen Stojanović“, dao nam je priliku da stvaramo i zabilježimo neke nove momente.

Povratkom čuvene fontane Banjoj Luci je vraćen još jedan stari simbol, čime se našem gradu vratio onaj iskonski stari duh.

BONUS VIDEO: