"Hiljade ljudi i hiljade motora iz cijelog regiona potvrdili su da je ovaj susret postao prepoznatljiv simbol naše opštine. Čestitam članovima Vikinga, želim im još mnogo uspješnih godina, sigurnih kilometara i druženja koja će nastaviti da okupljaju ljude u našem Šamcu", rekao je Minić.

Minić je istakao da duh bajkera čine bratstvo, sloboda i put i da je u njegovom Šamcu uvijek poseban osjećaj druženja.

Predsjednik Moto-kluba "Viking" Obrad Božić rekao je da je za tri dana prodefilovalo više od 3.000 ljudi u moto-kampu domaćina susreta.

Organizovan je i defile gradskim ulicama, bajkerske igre, a zatim koncert grupe "Kerber" i još nekoliko muzičkih grupa.

"Proslavili smo 30 godina uspješnog rada. Imamo 32 aktivna člana, bavimo se humanitarnim radom i pomažemo uvijek gdje treba, naši gosti su tradicionalno Djeca sunca iz Šamca sa kojima se družimo", naveo je Božić.

Predsjednik Udruženja građana za pomoć licima sa posebnim potrebama "Djeca sunca" Tanja Ninković rekla je Srni da bajkeri nisu samo ljubitelji brzine i slobode, već i ljudi velikog srca.

"Ovakva druženja su neprocjenjiva jer grade mostove razumijevanja, prihvatanja i radosti za našu djecu. Hvala vam što ste uvijek uz nas", istakla je Ninkovićeva.

Moto-susreti organizovani su u okviru tromjesečne manifestacije "Šamačko ljeto 2026", prenosi Srna.