Prema podacima „Vodovoda“, pojačana potrošnja evidentirana je u večernjem periodu, od 18 do 23 časa.
Ševo je pojasnio da voda iz gradskog vodovoda nije predviđena za zalijevanje bašta i punjenje bazena, već isključivo za piće i ličnu higijenu, dok se u ruralnim krajevima može koristiti i za napajanje stoke.
„Kao i do sada, u cilju očuvanja stabilnosti sistema vodosnabdijevanja na području grada, pripremili smo niz narednih koraka kako bismo preduprijedili izazovne situacije usljed perioda bez padavina“, poručio je Ševo.
Najavljeno je da će Komunalna policija pojačati kontrole na terenu, a za nesavjesne pojedince koji neracionalno troše vodu biće predviđene sankcije. Iako se izgradnja sistema Tunjice 1 i 2 odvija predviđenom dinamikom, gradske vlasti apeluju na solidarnost građana dok projekat ne bude završen.
Iz banjalučkog „Vodovoda“ ranije su upozorili da, uprkos redovnim pripremama za ljetnu sezonu poput čišćenja rezervoara i otklanjanja kvarova, sjeverni dio grada ostaje najranjiviji zbog malog profila cjevovoda do rezervoara Tunjice. Očekuje se da će izgradnja novog cjevovoda biti okončana do kraja avgusta, što bi trebalo da riješi dugogodišnje probleme sa vodosnabdijevanjem u naseljima kao što su Dragočaj, Tunjice, Piskavica, Potkozarje, Ramići, Barlovci i Prijakovci.
Komentari (0)