Čelnici Evrolige formalno su potvrdili prelazak Monaka u Evrokup zbog finansijske krize u klubu i imenovali Bešiktaš kao nasljednika "kneževa" u narednoj sezoni.

Bešiktaš je poraženi finalista Evrokupa, ali je Burž odustao do prilike da zaigra Evroligu.

Jednoglasno je na sastanku akcionara prihvaćeno da se Bešiktaš vrati u elitu, prvi put još od sezone 2012/13.

To znači da će uz Bešiktaš i beogradske klubove Partizan i Crvenu zvezdu učesnici Evrolige naredne sezone biti Efes, Asvel, Baskonija, Dubai, Olimpija Milano, Barselona, Bajern, Fenerbahče, Hapoel Tel Aviv, Makabi Tel Aviv, Olimpijakos, Panatinaikos, Pariz, Real, Valensija, Virtus i Žalgiris.

Inače, "Basket njuz" je naveo da Evroliga od sezone 2027/28 planira proširenje na 24 kluba i podjelu na konferencije, ali će spisak učesnika zavisiti od eventualnog povratka Monaka, priključivanja Abu Dabija i od potencijalnog povratka ruskih klubova u takmičenje, ukoliko se u skorije vrijeme okonča vojni sukob u Ukrajini.

(B92)