Fudbalska reprezentacija Nepala suspendovana je do daljeg i izbačena iz svih takmičenja koje organizuje svjetska "Kuća fudbala".
Svjetska fudbalska federacija suspendovala je Fudbalski savez Nepala (ANFA), zbog čega reprezentacija Nepala, kao i svi klubovi iz te zemlje, do daljeg neće moći da učestvuju u takmičenjima pod okriljem FIFA i Azijske fudbalske konfederacije (AFC).
Suspenzija je stupila na snagu odmah.
U zvaničnom obrazloženju FIFA navodi da je razlog za ovu odluku nedozvoljeno miješanje treće strane u rad nacionalnog saveza.
Riječ je o višemjesečnom sporu između Fudbalskog saveza Nepala i Nacionalnog sportskog savjeta, koji se umiješao u izborni proces i funkcionisanje saveza, što FIFA smatra kršenjem svojih statuta.
Pored zabrane nastupa na međunarodnoj sceni, Nepal je privremeno ostao i bez pristupa FIFA razvojnim programima, edukacijama, seminarima, kao i finansijskoj pomoći.
Suspenzija će ostati na snazi sve dok FIFA ne procijeni da su ispunjeni uslovi za njeno ukidanje.
(Gol.hr)
Komentari (0)