Norveški napadač vjeruje da strategija rotacije stavlja tim u bolju poziciju pred nokaut fazu, uprkos široko rasprostranjenim kritikama javnosti.

Selektor Norveške Solbaken našao se na meti kritika zbog deset izmjena u startnoj postavi za ključnu utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva protiv Francuske.

Solbaken je poslije utakmice rekao da ne žali zbog svoje odluke i da mu je prioritet bio da obezbijedi Norveškoj najbolju moguću šansu za što dalji plasman na turniru, umjesto da rizikuje ključne igrače u grupnoj fazi.

"Ponovo bih to uradio bez razmišljanja“, rekao je Solbaken, prema De Telegrafu. "Ovdje smo da odemo što je dalje moguće i moram da donosim odluke za koje vjerujem da će nas tamo odvesti. Jedino mi je žao zbog navijača koji su putovali da vide Erlinga, Edegarda i ostale zvijezde.“

Haland se složio sa selektorom, odbacujući tvrdnje da bi jači norveški tim promijenio ishod.

"Unaprijed sam rekao da me nije briga i stojim iza toga“, rekao je Haland. "Francuska je ionako bolji tim. Ne mislim da bismo mogli da ih pobijedimo čak i da smo igrali sa najjačim timom.“