Srbija trenutno prolazi kroz snažan investicioni zamah, koji je, uprkos izazovnim globalnim okolnostima, usmjeren na izgradnju i potpunu modernizaciju ključne saobraćajne infrastrukture. Posebna pažnja javnosti usmjerena je na otvaranje nove deonice auto-puta od petlje Preljina-Čačak do petlje Adrani-Kraljevo. Ova dionica danas će biti zvanično otvorena uz prisustvo predsjednika Republike Srbije Aleksandra Vučića. 

Nova dionica, koja obuhvata oko 29 kilometara tek izgrađenog auto-puta, predstavlja jedan od najvažnijih i najkompleksnijih dijelova Moravskog koridora jer direktno spaja zapadni dio trase sa područjem Kraljeva i cjelokupne Raške oblasti. Njenim otvaranjem, Čačak i Kraljevo biće neuporedivo bolje saobraćajno povezani, a Kraljevo praktično dobija svoj prvi, direktan izlaz na nacionalnu mrežu auto-puteva.

Za grad Čačak, koji je već uspješno povezan sa auto-putem "Miloš Veliki", otvaranje Moravskog koridora donosi privilegiju povezivanja sa trećim auto-putem. Time se dodatno jača saobraćajni i geostrateški položaj ovog grada, te se nedvosmisleno potvrđuje njegov status jednog od najvažnijih saobraćajnih čvorišta u Republici Srbiji.

Moravski koridor predstavlja apsolutnu prekretnicu u planiranju i realizaciji putne infrastrukture u Srbiji. Sa ukupnom dužinom od oko 110 do 112 kilometara, njegovim konačnim završetkom fizički se i funkcionalno povezuju Koridor 10 kod Pojata i auto-put "Miloš Veliki" kod Preljine. Trasa ovog projekta direktno integriše područje u kojem danas živi više od 500.000 ljudi, prolazeći kroz najvažnije centre u dolini Zapadne Morave, među kojima su Čačak, Kraljevo, Vrnjačka Banja, Trstenik, Kruševac, Stalać i Ćićevac.

"Zajedno gradimo budućnost! Ponosan na Srbiju i njene građane!", poručio je predsjednik Srbije na Instagramu!

morava