U svojoj ulozi stručnog analitičara Jirgen Klop bio je izuzetno oštar prema izdanju tima Julijana Nagelsmana i upozorio je na potrebu za hitnom reakcijom.
Klop je izrazio žaljenje što je četvorostruki svjetski prvak odabrao "pogrešan pristup" protiv "agresivnog protivnika" i igrao "pogrešan fudbal". Bivši trener Liverpula istakao je da "od 12. minuta nismo imali dubinu" i kritikovao je odbrambenu postavku. "Ekipa se branila u niskom bloku, kao da to želi uvježbati. Previše toga nije funkcionisalo. Nije izgledalo kao da ćemo se prošetati kroz naredne runde", izjavio je Klop.
Nedostatak mentaliteta i intenziteta
Klop je takođe naglasio nedostatak pravog stava.
"Svoj kvalitet moramo spojiti s izvanrednim mentalitetom", podvukao je. Na pitanje da li je taj mentalitet nedostajao, odgovorio je bez oklijevanja: "Naravno". Zahtijevao je i podizanje takmičarskog nivoa. "Moramo ubrzati ritam. Ekvador je igrao s puno više emocija jer im je opstanak bio u igri. Moramo se barem izjednačiti s tim intenzitetom", rekao je.
Upozorio je i da je "gubiti lopte već loše, ali gubiti ih u pogrešnim zonama je katastrofa" te podsjetio da su ih protivnici "pojeli u duelima na sredini terena".
(Index)
Komentari (0)