Riječ je o licima inicijala I.P., S.D. i J.D., koji su nakon testiranja lišeni slobode.
Ovaj slučaj nije izolovan. Podaci Policijske uprave Trebinje za prvih pet mjeseci ove godine pokazuju ozbiljan trend neodgovornog ponašanja na putevima:
-
11 lica uhapšeno je zbog potvrđenog prisustva droge u organizmu tokom vožnje.
-
Čak 27 lica odbilo je testiranje na prisustvo droga i psihoaktivnih lijekova, čime su takođe snosili zakonske posljedice.
Skupa cijena neodgovornosti
Iz policije podsjećaju da su izmjene Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH donijele znatno oštrije kazne za vozače koji sjedaju za volan pod dejstvom narkotika.
Svi oni koji se odluče na ovaj rizik rizikuju:
-
Novčanu kaznu od 2.000 KM.
-
Zabranu upravljanja vozilom u trajanju od šest mjeseci.
-
Dva kaznena boda.
Iz policije poručuju da će nastaviti sa rigoroznim kontrolama kako bi saobraćajnice učinili sigurnijim mjestom za sve učesnike, a vozače pozivaju na odgovornost jer jedna pogrešna odluka može imati fatalne posljedice.
Komentari (0)