Rezultati akcije su alarmantni, s obzirom na to da je u samo dva dana zabilježeno čak 249 prekršaja.

Policija je ukupno zaustavila 450 učesnika, a podaci o biciklistima i vozačima električnih vozila (trotineta) posebno zabrinjavaju:

  • Biciklisti: Kontrolisano ih je 69, a njih čak 66 je sankcionisano zbog kršenja propisa.

  • Električni trotineti: Svaki od 93 kontrolisana vozača lakih električnih vozila kažnjen je zbog nekog prekršaja.

Najčešći propusti vozača:

Pored zanemarivanja saobraćajnih pravila, policija je evidentirala i ozbiljne tehničke i bezbjednosne propuste: 57 vozača nije nosilo zaštitnu kacigu, 16 vozača imalo je nečitke registarske oznake, 8 vozača sjelo je za volan bez položene odgovarajuće kategorije, 6 vozača nije imalo obaveznu potvrdu o poznavanju saobraćajnih propisa.

Pored navedenih, zabilježen je još 81 dodatni prekršaj koji nije bio obuhvaćen posebnim statistikama.

Iz Policijske uprave Banjaluka još jednom pozivaju na odgovornost. Poseban apel uputili su motociklistima: ne vozite bez dozvole, poštujte ograničenja brzine, pratite signalizaciju i obavezno koristite zaštitnu kacigu i opremu.