Kćerka im se rodila 10. marta 1992. godine. Ivanka i Anđelko poznavali su se od djetinjstva, a nakon četiri godine zabavljanja odlučili su da zasnuju porodicu. Anđelko je radio u Sloveniji, ali se 1991. godine vratio kući. Ivanka se prisjeća da nije htio više da ide, jer se bojao da će se nešto desiti i nije želio da ona i kćerka ostanu same.

Vjenčali su se krajem 1991. godine, a radost je kratko trajala. Djevojčica je imala svega dvadeset dana kada su bili primorani da napuste svoj dom. Ivanka je sa djetetom otišla u Srbiju, u Novu Pazovu, dok su u Ježeštici ostali njen suprug Anđelko, njegova braća i roditelji. Osmog avgusta 1992. godine primila je tragičan telefonski poziv – suprug Anđelko i njegov brat Dragan ubijeni su tokom napada muslimanskih snaga iz Srebrenice na srpsko selo Ježeštica. Istog dana stradala je i njihova majka Savka, čiji su posmrtni ostaci kasnije pronađeni u šiblju nedaleko od sela.
Ivanka svjedoči da su godinama slušali različite priče o onome što se dogodilo tog avgustovskog dana, uključujući i navode da je glava njenog supruga odnesena kao ratni trofej, ali porodica nikada nije dobila zvaničnu potvrdu, niti je dočekala da neko odgovara za zločin. Uprkos težini tragedije, ona čuva uspomenu na Anđelka i ljude čiji su životi prekinuti u ljeto 1992. godine. „Moja kćerka nije upamtila oca“, kaže Ivanka, u čijoj je rečenici stala sva težina porodičnog gubitka.

Povodom obilježavanja 34 godine od stradanja Srba u srednjem Podrinju i Birču, Memorijalni centar Republike Srpske objavljuje serijal do sada nedovoljno poznatih svjedočanstava o stradanju srpskog naroda tokom Odbrambeno-otadžbinskog rata. Centralna komemoracija u sjećanje na 3.267 stradalih Srba srednjeg Podrinja i Birča biće održana u Bratuncu 4. jula.
Komentari (0)