Vožnja pod dejstvom alkohola je opasna, te Policijska uprava Banjaluka, apeluje na vozače da poštuju zakonske propise, te prilikom upravljanja vozilom ne konzumiraju alkohol, kako bi zaštitili svoj život i život drugih učesnika u saobraćaju.