Fudbaleri Njukasla poslije duge i velike potrage zvanično su dobili novog trenera. Poslije odlaska Stiva Brusa vodiće ih nekadašnji šef struke Bornmuta, Edi Hau koji je dobio povjerenje borda da vodi tim do 2024. godine.
On se sa Trešnjicama rastao prošlog ljeta, poslije čega se nije "upuštao" u nove avanture. U Bornmutu je proveo dugih 11 godina kao trener u dva navrata, a kao fudbaler je nastupao u dresu ovog kluba od 1994. do 2007. godine sa kratkim "izletima" u Portsmut i Svindon.
Na jugu Engleske upisao je čak 300 nastupa, a Bornmut je kao trener vodio u sva četiri ranga profesionalnog fudbala. Sve je kulminiralo boravkom u Premijer ligi od 2015. do 2020. godine.
- Velika je čast za mene što sam postao trener kluba takve istorije kakvu ima Njukasl. Ovo je ponosan dan za mene i moju porodicu. Sjajna je šansa, ali i mnogo posla ispred nas. Jedva čekam da se nađem na treningu i da počnem da radim sa igračima - rekao je Hau na predstavljanju.
Nije objavljeno koliko će Edi Hau zaraditi od dolaska u Njukasl junajted, koji su nedavno preuzeli arapski vlasnici, koji imaju velike ambicije da klub dovedu do vrha Premijer lige. Podsjetimo, prethodno je klub sa sjevero-istoka Engleske pokušavao da dovede Unaija Emerija i Antonija Kontea na mjesto šefa struke.
[embed]https://twitter.com/NUFC/status/1457724769592356868?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1457724769592356868%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.telegraf.rs%2Fsport%2Ffudbal%2F3415807-njukasl-junajted-novi-trener-edi-hau[/embed]