Današnja posjeta delegacije "Nideka" na čelu sa gospodinom Takašijem Furuhašijem, potpredsjednikom ovog japanskog giganta i prvim čovjekom za Evropu, velika je čast za mene i Novi Sad, naveo je na svom Instagram profilu gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.
- Porazgovarali smo o dinamici radova oko realizacije "Nidekove" kapitalne investicije u naš grad i veoma sam zadovoljan što sve teče po planu. Uskoro će jedna od najmodernijih svjetskih kompanija za proizvodnju električnih motora pokrenuti proizvodnju u Novom Sadu i time unijeti pozitivnu promjenu koju ćemo osjećati u decenijama pred nama.