Ovo ljeto provodi u Malom Lošinju, gdje je radila i ranije. Na društvenim mrežama sa svojim pratiocima redovno dijeli priče sa sezonskog rada, a u jednoj od posljednjih objava ispričala je kako izgleda slobodan dan na sezoni u Hrvatskoj.
"Neki ljudi tvrde da je to samo mit, ali ja sam za sve ovo vrijeme uvijek imala jedan slobodan dan nedjeljno. Ništa posebno se ne dešava, ali je bar zanimljivije nego kad radiš, i psihički se odmorim od radnog mjesta i ljudi. Kad radim, uglavnom budem previše umorna za bilo šta, pa uvijek jedva čekam slobodan dan", napisala je na društvenoj mreži.
"Probudim se u 7 ujutru i već se iznerviram"
Zatim je detaljnije opisala kako izgleda njen slobodan dan:
"Probudim se u 7 ujutru i već se iznerviram, jer sam htjela da spavam do 11, ali sam se navikla da rano ustajem i šta sad da radim. Ne mogu tek tako da ustanem iz kreveta kad ne moram. Onda oko sat vremena provedem na telefonu da nadoknadim sve vrijeme koje nisam ‘izgubila’ na telefonu tokom nedjelje. Uz kafu, na miru, jer ne žurim nigdje", opisala je.
Slobodan dan koristi i za pranje odjeće, mijenjanje posteljine i odlazak u prodavnicu. Zatim se počasti i pićem. "Odem na kafu i nešto pojedem napolju. Ali pošto je već 4 popodne, bolje mi je da popijem Aperol umjesto kafe", našalila se.
Ostatak dana iskoristi za odlazak na plažu i kupanje.
"Uveče popijem piće sa prijateljima. Imamo jedan ‘brifing’ da prokomentarišemo najnovije tračeve iz firme, jer bukvalno šta drugo da radiš. Sutra ujutru posao, do sljedećeg slobodnog dana", zaključila je.
"Šta mi je ovo u životu trebalo?"
Bojana je prije mjesec dana započela svoju šestu sezonu u Hrvatskoj.
"Znam da zvuči mnogo, i jeste mnogo, i redovno pitanje svih sezonaca – šta mi je to u životu trebalo", rekla je.
"Za tih šest sezona radila sam kao konobarica, vođa smjene, zamjenica menadžera i ove godine kao menadžerka u restoranu. I sad, kako je na sezoni? Neki dan je užas, a neki dan nije užas. A ono kad završiš smjenu i kažeš: ‘E, danas mi je baš bio dobar dan na poslu’, to je samo za one koji vole da rade u stresnim situacijama“, dodala je.
"Ali računica je jasna: plaćen smještaj, plaćena hrana, plata je okej. I uspiješ da uštediš. Ima jedna rečenica koju jako volim: ‘Ne moraš voljeti svoj posao sve dok voliš život poslije posla, život koji ti taj posao omogućava.’ Ili kako bi se kod nas reklo: ‘Sve ti je to u glavi.’"
Život van sezone
Inače, Bojana veći dio godine živi u Vijetnamu, gdje radi kao profesorka engleskog jezika. Po struci je arheološkinja, a u toj azijskoj zemlji ostala je nakon putovanja koje se zbog pandemije neočekivano produžilo.
(B92)
Komentari (0)