Banjalučani prate sjednicu Ujedinjenih nacija na kojoj se danas glasa o rezoluciji o genocidu u Srebrenici.

Iako je sunčano i lijepo vrijeme u Banjaluci, ulice su potpuno puste.

Reporteri ALOonline portala zabilježili su pomalo neobične prizore u najvećem gradu Srpske. Kao što se može vidjeti na fotografijama ispod, na ulicama nema ljudi.


Građani su se odazvali pozivu Vlade Republike Srpske da istaknu srpske trobojke čime, kako ističu, simbolički iskazuju protivljenje namjeri usvajanja za Srbe sporne rezolucije o Srebrenici.

O tome svjedoči i zastava istaknuta na balkonu zgrade u Novoj Varoši.

Podsjetimo, u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija danas se glasa o rezoluciji o genocidu u Srebrenici.

Podnosioci rezolucije su Njemačka, Ruanda i Bosna i Hercegovina. Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić predvodi srpski tim koji se bori da rezolucija kojom žele da žigošu srpski narod ne bude usvojena.

BONUS VIDEO: