Odavanjem počasti našim herojima, svečanom akademijom i koncertom u centru grada 27. aprila nastavljen je program obilježavanja Dana grada.
Naime, povodom Dana grada i 78. godišnjice od oslobođenja Banje Luke od fašizma u Drugom svjetskom ratu, program je počeo polaganjem vijenaca i odavanjem počasti herojima na četiri gradske lokacije, dok je toku je svečana akademija, kojoj prisustvuju veliki broj građana i zvaničnika.
Prisutnima na svečanoj akademiji obratio se gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković koji je i imao priliku da se okuša u glumi i da na taj način porazgovara s nikom drugim do banom Tisom Milosavljevićem kojeg glumi Goran Jokić.
Kako se gradonačelnik snašao u glumačkim vodama pogledajte na snimku ispod.
Podsjetimo, povodom ovog događaja upriličen je interesantan kulturni program koji će biti zatvoren koncertom Borisa Režaka i grupe „One tri“. Uz banjalučke umjetnike, nastupiće i solisti Opere Narodnog pozorišta u Beogradu, Ljubica Vraneš i Dragoljub Bajić.
Inače, ovaj koncert je poklon Grada Banje Luke svim sugrađanima, ali i gostima.
BONUS VIDEO: