Prvi državni sekretar SAD-A koji nije bijelac, Kolin Pauel, umro je od posljedica korona virusa.

Kolin Pauel je preminuo u 84. godini života.

Njegovo liderstvo u nekoliko republikanskih administracija pomoglo je da se oblikuje američka spoljna politika posljednjih godina 20. vijeka i početkom 21. vijeka.