Za pola litre vode naplaćuje se 1,70 evra, što je jedan gost nazvao „novim rekordom“. Rasprava o tome treba li se u ugostiteljskim objektima naplaćivati voda iz slavine ponovo je aktuelizovana nakon primjera iz jednog azijskog restorana u središtu Graca.
Prema pisanju austrijskih medija, na jelovniku restorana stoji cijena od 1,70 evra za pola litre „vode iz slavine“, a manju količinu od četvrt litre nije moguće naručiti. Dodatno iznenađenje za goste je cijena porcije limuna koja iznosi 0,80 evra. Tako bi gost koji želi vodu sa malo limunovog soka ukupno platio 2,50 evra. Iz restorana su objasnili kako se ne radi o običnoj vodi iz slavine, već o vodi koja se dodatno filtrira prije posluživanja. Dodali su kako u cijenu ulaze i troškovi osoblja, pranja čaša te posluživanja. Za porciju limuna naveli su da gost dobija svježe cijeđeni sok i tri dodatne kriške limuna.
Cijena vode izazvala je podijeljene reakcije na društvenim mrežama. Dok neki smatraju da je 1,70 evra previsoka cijena, drugi staju na stranu ugostitelja i ističu da restorani imaju brojne troškove, uključujući plate zaposlenika.
Komentari (0)