"Velike naftne kompanije ne spuštaju cijene srazmjerno znatno nižim nabavnim cijenama. Naredio sam Ministarstvu odbrane SAD da se smjesta pozabavi time", napisao je Tramp na mreži "Trut sošl".

Tramp je ranije objavio da je u poned‌jeljak, 22. juna, 19 miliona barela nafte izašlo iz Ormuskog moreuza, te da je svijet mnogo bezbjedniji usljed pada cijena tog energenta.