Pričalo se da će u Topli Do, nedaleko od Surdulice, u obilazak ovdašnje fabrike vode, Dragan Stojković sletjeti helikopterom, kao neko božanstvo koje je uspjelo da fudbalsku reprezentaciju Srbije lagano i nadmoćno odvede na Svjetsko prvenstvo u Katar, ali to se nije dogodilo.
Popularni Piksi je pokazao da stoji čvrsto na zemlji, da je sasvim normalan čovjek, koji samo radi svoj posao. Doduše, radi ga vrhunski, što je dokazao u dosadašnjem radu sa nacionalnim timom. Plasman u Katar nije nikakvo čudo, već posljedica prepoznavanja potencijala igrača i vjere u rad, metodologiju treninga, taktike i sistema.
- Pobeda je važna, ali meni je mnogo bitan način na koji se dolazi do pobede i do dobrih rezultata. Pobeda nad Portugalijom je bio samo šlag na torti, poslednja utakmica u ovom ciklusu, koji smo odigrali izuzetno kvalitetno i sasvim zasluženo završili prvi. Sve je to rezultat zalaganja igrača, ali i Fudbalskog saveza koji je omogućio sve ono što nam je potrebno za rad, tako da uspeh ne shvatam lično, već kao uspeh svih nas - uspeh srpskog fudbala - rekao je Stojković za "Novosti".
Na pitanje kakvi su planovi za SP, selektor lakonski odgovara da je Katar još daleko i da ima dovoljno vremena da se o tome razmišlja.
- Kada bih vam sada rekao kakvi su mi planovi i šta očekujem, šta ćete me onda pitati za dva, tri ili šest meseci? Ne bih imao više aduta. Uživajte kao što uživa cela Srbija. Obradovali smo naciju i to je za mene najveća satisfakcija. Narod je zadovoljan, ne samo zbog rezultata, već i zbog odnosa igrača na terenu na kojem su izgarali i verovali u ono što radimo - kaže selektor.