SMEĆE IDE SA ULICA Banjalučki „Dep-ot“ i „Čistoća“ nastavljaju rad

Foto: RTRS
Naime, Odbornici Skupštine grada Banjaluka danas su na vanrednoj sjednici na kojoj se raspravljalo o stanju u ‘Depotu’, donijeli zaključak kojim zahtijevaju od komunalnih preduzaća ‘Dep-ot’ i ‘Čistoća’ da obavljaju nesmetan rad u punom kapacitetu i u normalnom režimu rada.
Ratko Jokić, direktor “Depota”, rekao je tim povodom, da su na „zadovoljstvo svih građana donijeli kompromisne zaključke prema kojima se nastavlja kontinuiran odvoz i odlaganje smeća“.
Banjalučki odbornici su donijeli nekoliko zaključaka među kojima se zadužuje Komisija za izbor i imenovanje, nagrade i priznanja da utvrdi prijedlog rješenja o imenovanju posebnog radnog tijela ‘Komisije za rješavanje problema u vezi sa obavljanjem komunalnih djelatnosti prikupljanja, odvoženja i odlaganja otpada odnosno obezbjeđivanja nesmetanog rada komunalnih preduzeća „Dep-ot“ Banjaluka i „Čistoća“ Banjaluka, u vršenju komunalnih djelatnosti od opšteg interesa.
“Komisija iz tačke 2 predstavljaće stručno tijelo koju sačinjavaju predstavnici parlamentarnih stranaka u skupštini Grada Banjaluka, Gradske uprave, te predstavnici opština/gradova Gradiška, Prnjavor, Laktaši, Srbac, Kotor Varoš, Čelinac, Kneževo te nadležnih republičkih organa koji mogu obezbijediti nesmetan rad deponije”, jedna je od zaključaka koji su usvojili.
Naime, dok se građani Banjaluke guše u smeću odbornici su uputili preporuku ‘Čistoći’ da ne pristupi izvršenju sudske odluke dok komisija iz tačke 2 ne podnese svoj izvještaj Skupštini Grada.
Ratko Jokić, direktor “Depota”, rekao je od svih ovih zaključaka najvažniji onaj koji se odnosi na to da “Čistoća” ne pristupa izvršenju sudske presude dok komsija koja je oformljena ne podnese izvještaj Skupštini.
Aleksandar Bajić, direktor ‘Čistoće’, rekao je da ga raduje sporazum koji je postignut, ali da je on samo kratkoročan ako komisija ne bude brzo djelovala.
“Moramo naći rješenje kako dalje. Ukoliko komisija ne bude djelovala brzo, mi onda opet možemo da dođemo u ovu situaciju”, kazao je Bajić.
Kako je rekao, smeće u gradu bi trebalo da se odveze u roku od 24 sata, ukoliko nesmetano budu radili.
Šef Kluba odbornika SNSD-a, Dragan Lukač, rekao je da grad ne zaslužuje da bude smetlište.
„Da bismo to prevazišli, donijeli smo zaključke prema kojima će se smeće početi čistiti odmah sutra, a rad ovih preduzeća nastaviće se nesmetano“, rekao je Lukač.
Kako je dodao, komisija koja je formirana treba da prikupi sve relevantne informacije koje danas nisu bile dostupne i da ih dostavi Skupštini, kako bi se utvrdilo stanje u ovom preduzeću.
Gradonačelnik Banje Luke, Draško Stanivuković, istakao je da je SNSD novoj gradskoj administraciji ostavio previše problema.
„Na sve sudske sporove koje nam je SNSD ostavio danas je dodao i ‘Depot’. Smiješno je kada upiru prstom u mene, a ja pronađem rješenje. Mogu samo da kažem da naši budući nasljednici neće dočekati ono što smo mi dočekali“, rekao je Stanivuković.
Kako je dodao, zaključci koji su danas doneseni su dobri.
„Danas smo usvojili zaključke koji će se poštovati, ali ne možemo reći kada će ova kriza biti okončana. ‘Čistoća’ ima izvršnu presudu koju može aktivirati kada god želi“, rekao je Stanivuković.
Možda vas zanima
Vijesti
vremenska prognoza
Sarajevo

Banja Luka

Mostar

Tuzla

Bihać

Bijeljina

Zenica

Prijedor

Pale
